Laster Hendelser

Kommende Hendelser › Medlemskonserter Oslo Kvartettforening

Hendelser Search and Views Navigation

Hendelse Views Navigation

august 2019

Kammerkonsert i Munchmuseet

31. august kl. 14:00 - 17:00

Program Mendelssohn-Hensel: Strykekvartett i Ess-dur Bacewicz: Klaverkvintett nr. 1 Utøvere: Bogumila Dowlasz Nystedt og Alison Rayner – fiolin Cecilia Wilder – bratsj, Cecilia Götestam – cello, Ingfrid Breie Nyhus – piano

Find out more »

september 2019

Lunsjkonsert i Vinterhagen

10. september kl. 11:30 - 17:00

Program Bach: Suite nr. 2 i d-moll Kruse: “Ripensamento” En ettertanke på Cello suite nr. 2 i d-moll Utøver: Ernst Simon Glaser – cello

Find out more »

Konsert i Store Studio

11. september kl. 19:00

Program: Bridge: Lament for two Violas Berio: Naturale Brahms: Sextett nr. 1 Utøvere: Minna Svedberg med venner

Find out more »

oktober 2019

Konsert i Forstanderskapssalen

1. oktober kl. 19:00

Program: Mozart: Strykekvintett i c-moll K.406 (516b) Mozart: Strykekvintett i D-dur K.593 Mozart: Strykekvintett i Ess-dur K.614 Utøvere: Sølve Sigerland og Geir Inge Lotsberg – fiolin, Henninge Landaas og Eivind Ringstad – bratsj, Ellen Margrete Flesjø – cello

Find out more »

Lunsjkonsert i Vinterhagen

15. oktober kl. 11:30 - 17:00

Program: Brahms: Klavertrio no 1 i H-dur Utøvere: Kibti Lee – fiolin, Sandra Lied Haga – cello, Victor Lim – klaver

Find out more »

KORK-musikernes favoritter

16. oktober kl. 19:00

Program kommer på nrk.no/kork

Find out more »

Haydns strykekvartetter på 29 timer!

26. oktober kl. 11:00 - 27. desember kl. 17:00

Haydns strykekvartetter med Abeo Quartet, Alohomora, Atacca Quartet, Engegårdkvartetten, Ergo, FARK, Momentum, Opus 13 strykekvartett, Oslo strykekvartett, Saphir, Sonoro, Ssen strykekvartett, Tuck Quartet, Vertavo

Find out more »

november 2019

Lunsjkonsert i Vinterhagen

12. november kl. 11:30 - 17:00

Program: Debussy: Strykekvartett i g-moll, op. 10 Utøvere: Velvet Quartet: Johanne Haugland og Mari Daleng Okshovd – fiolin, Francesca Wiersma Vilalta – bratsj, Maria Alejandra Conde Campos, cello

Find out more »

Kammerkonsert i Gamle Logen

17. november kl. 14:00 - 17:00

Program: Mozart: Kvartett i B-dur for fagott og strykere, KV 370 Mozart: Kvartett i Ess-dur for horn og strykere, KV 407 Mozart: Kvartett i D-dur for fløyte og strykere, KV 28 Utøvere: TBA

Find out more »

Kammerkonsert i Forstanderskapssalen

19. november kl. 19:00

Program: Janacek: Sonate for fiolin og piano Schumann: Sonate nr. 1, op. 105 Bjørklund: Ysaye Song Paus: Bestillingsverk til Alex Robson Prokofiev: Strykekvartett nr. 2, op. 92 Utøvere: Alex Robson og Bård Monsen – fiolin, Anders Rensvik – bratsj, Ole Eirik Ree – cello, Nils Anders Mortensen – piano

Find out more »
+ Export Events